Всеукраїнська школа онлайн

 

Всеукраїнська школа онлайн

Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів за посиланням   https://lms.e-school.net.ua/

Як користуватися

Як зареєструватися і навчатися на платформі ВШО?

Як використати платформу ВШО для організації дистанційного та змішаного навчання? Відеоінструкція

Дорожня карта Європейської комісії щодо впровадження змішаного навчання у школах (завантажити).

Методичний навігатор. Перевернутий клас

Методичний навігатор. Покрокова інструкція для організації перевернутого навчання

Питання і відповіді

Я вперше на онлайн-платформі ВШО. Що робити?

Ознайомтесь із відеоінструкціями вище. Далі – зареєструйтеся на платформі. Після активації облікового запису ви зможете вибрати необхідні курси для навчання. І — вперед, до нових знань!

Навіщо мені реєструватися на онлайн-платформі ВШО?

Реєстрація на платформі дає можливість записатися на навчальні курси, переглядати матеріали та слідкувати за своїми досягненнями. Не зареєструвавшись, ви матимете доступ лише до стартових сторінок курсів.

Як зареєструватися на онлайн-платформі ВШО?

Реєстрація безкоштовна. Натисніть на блок «Зареєструватися» в правому верхньому куті. Потім заповніть реєстраційну форму та активуйте обліковий запис. І все — ви зареєстровані! Перш ніж розпочати реєстрацію, просимо уважно переглянути відеоінструкцію, розміщену на початку цієї сторінки.

Навіщо мені особиста сторінка на онлайн-платформі ВШО?

На особистій сторінці ви знайдете перелік курсів, а згодом — сертифікати за успішне проходження курсів.

Проблема. Чому не приходить лист активації після реєстрації на платформі ВШО?

Зачекайте, будь ласка, кілька хвилин. Обов’язково перевірте папки «Спам» та «Реклама». Якщо листа все одно немає, напишіть нам на support@e-school.net.ua і обов’язково вкажіть адресу електронної пошти, на яку реєстрували акаунт.

Як знайти особисту сторінку на онлайн-платформі ВШО?

Після реєстрації на онлайн-платформі ви отримаєте доступ до особистої сторінки. Щоб безпосередньо потрапити до неї, натисніть у меню на блок «Мої курси». Він знаходиться вгорі на сторінці. Або у правому верхньому куті сторінки натисніть на ваше ім’я облікового запису.

Як перевірити, чи я зареєструвався / зареєструвалася на курс?

Зауважуємо! На пошту не приходить підтвердження реєстрації на курс. Щоб перевірити, чи ви зареєстровані на курс, треба увійти до свого облікового запису. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://lms.e-school.net.ua/dashboard. Це і свідчить про успішну реєстрацію. Праворуч від назви курсу є кнопка «Переглянути курс». Натиснувши на неї, ви потрапите на сторінку з навчальними матеріалами.

Яка вартість навчання на онлайн-платформі ВШО?

Доступ до матеріалів безкоштовний.

Чи є вікові обмеження для навчання?

Матеріали на платформі адресовано учням 5-11 класів. Але навчатися впродовж життя – це потреба нашого часу. Тож скористатися ними можуть усі охочі.

Чи видається якийсь документ після завершення навчання на курсі?

Наразі ні, але згодом така можливість з’явиться.

Не відкриваються чи не завантажуються відео або інші навчальні матеріали. Що робити?

Перевірте підключення до інтернету і після цього повторіть спробу. Якщо матеріали все одно не відображаються, напишіть на електронну адресу support@e-school.net.ua. У темі листа обов’язково зазначайте назву курсу, клас і номер уроку.

Проблеми із завантаженням платформи ВШО – повільно або взагалі видає помилку.

Таке може бути вкрай рідко – у моменти, коли величезна кількість користувачів одночасно з вами переглядають навчальні курси:) Не хвилюйтеся, зачекайте кілька хвилин, перезавантажте сторінку та почніть знову.

Який графік навчання?

Ви можете проходити навчальні курси в будь-який зручний для себе час. Навіть після закінчення курсу ви матимете до нього доступ і зможете пройти його повторно.

Я вчитель / учителька і хочу створити власний курс для своїх учнів та учениць. Чи можу я зробити це?

Ви вже можете робити це, використовуючи матеріали платформи. І не тільки для дистанційного чи змішаного навчання. А в подальшому таких можливостей буде більше. Слідкуйте за оновленнями на платформі.

Так, можна.

Коли на платформі ВШО з’являться нові курси та уроки?

Нові курси та уроки в курсах з’являтимуться поступово. Слідкуйте за оновленнями на платформі.

У мене виникли запитання, відповідь на які я не знайшов / знайшла.

Будь-які додаткові запитання щодо платформи чи курсів надсилайте, будь ласка, на електронну адресу support@e-school.net.ua.

Джерело: https://lms.e-school.net.ua/guide


У МОН розповіли, як вчителям вести журнал і оцінювати учнів

Міністерство освіти надало роз’яснення вчителям щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину. Відповідні рекомендації містяться у листі відомства, що надісланий на адреси керівників обласних департаментів освіти і науки обласних та керівників шкіл.

Міністерство освіти рекомендує закладам освіти відтермінувати завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді,  до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

«Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмета у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, в також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо)», – зазначають у МОН.

Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу.

Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.

Згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН від 25 червня 2018 року № 676, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1028/32480, заклади загальної середньої освіти можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України.

«Нагадуємо, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників», – зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Джерело:http://osvita.ua/school/72004/?fbclid=IwAR3a729VkTiTmi6PqTRRTWSNLw7GjWzXc7iMQhN7IpXoP8rVG9Xp1qoEjSQ


Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину

Лист МОН № 1/9-173 від 23.03.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-173 від 23 березня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Керівникам закладів загальної середньої
освіти

Щодо організації освітнього процесу в
закладах загальної середньої освіти під
час карантину

Шановні колеги!

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), просимо всіх учасників освітнього процесу дотримуватися протиепідеміологічних вимог і наведених нижче рекомендацій щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

Щодо режиму роботи закладу загальної середньої освіти

Згідно з частиною четвертою статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти в цілому належать до повноважень його керівника. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» підприємствам, установам, організаціям рекомендовано забезпечити, зокрема, організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19» керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно видати наказ про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину.

Таким наказом, зокрема, необхідно:

  • встановити режим роботи працівників (як педагогічних, так і непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіку їх роботи;
  • затвердити заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, наприклад розроблення індивідуальних планів професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо);
  • визначити заходи щодо збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму);
  • визначити особливості провадження освітнього процесу.

В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти. 3 урахуванням надзвичайної ситуації та загальнодержавних протиепідеміологічних заходів, а також в рамках реалізації права на автономію адміністрація закладу може запропонувати різні підходи щодо організації та обліку реалізації освітнього процесу, у тому числі здійсненого з використанням дистанційних технологій, коли вчитель знаходиться поза межами закладу освіти. Тобто адміністрація закладу освіти може і має організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм.

Наприклад, для здійснення обміну навчальними матеріалами можуть застосовуватися будь-які пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого можна організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках. Матеріали можна надсилати електронною поштою, розміщувати на вебсайті закладу загальної середньої освіти, зокрема відео-уроки або гіперпосилання на них.

Також інформуємо, що найближчим часом МОН планує визначити особливості проведення державної підсумкової атестації у 2020 році у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні.

Щодо структури навчального року

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.

У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

У багатьох закладах загальної середньої освіти весняні канікули заплановані з 23 по 29 березня 2020 року. Пропонуємо структуру навчального року, визначену закладом загальної середньої освіти, залишати незмінною.

Просимо врахувати, що під час канікулярного періоду не варто перевантажувати учнів домашніми завданнями та дати можливість педагогічним працівникам, у плановому режимі, підготуватися до подальшої дистанційної роботи.

Щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину

Автономію вчителя має бути забезпечено академічною свободою, включаючи свободу вільного вибору форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, з метою впровадженням авторських методик із використанням технологій дистанційного навчання.

Робочі години вчителя, який забезпечує дистанційне навчання учнів пропонуємо обліковувати (рахувати) відповідно до навчального навантаження вчителя та розкладу навчальних занять у закладі загальної середньої освіти.

Розклад занять та робочий час вчителя в дистанційному режимі рекомендуємо максимально наблизити до розкладів навчальних занять та поточного режиму роботи.

Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмета у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, в також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо).

Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу. Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.

Згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН від 25 червня 2018 року № 676, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1028/32480, заклади загальної середньої освіти можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України.

Нагадуємо, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

Щодо окремих питань трудових відносин та оплати праці сумісників

Згідно з рішенням Уряду (протокол № 8 від 18.03.2020) та з метою попередження проявів грубих порушень конституційного права на працю працівників керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно утримуватися від звільнення працівників без їхньої згоди у період запровадження карантину на території України. Також інформуємо щодо заборони (недопущення) звільнення працівників закладів загальної середньої освіти державної форми власності без їхньої згоди у період встановленого карантину.

Окремо звертаємо Вашу увагу на те, що умови роботи за сумісництвом регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Відповідно до зазначених нормативно-правових актів сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, установі, організації. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

Враховуючи, що сумісництво передбачає виконання працівником основної роботи (в цьому ж або іншому закладі), то збереження середнього заробітку, яке гарантоване працівникам відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, здійснюється лише за основним місцем роботи працівника.

З урахуванням пункту 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, якщо сумісник є вчителем і виконує під час карантину іншу організаційно-педагогічну роботу оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Особи, які здійснюють педагогічну роботу з погодинною оплатою та в обсязі не більше 240 годин на рік, що не вважається сумісництвом відповідно до Переліку робіт, які не є сумісництвом затвердженого спільним наказом від 28 червня 1993 року № 43, отримують заробітну плату за фактично відпрацьований та облікований закладом загальної середньої освіти робочий час в межах тижневого навантаження.

Допоміжно-обслуговуючий персонал закладів загальної середньої освіти, які працюють за сумісництвом і виконують свої трудові обов’язки (прибирання, опалення) отримують заробітну плату відповідно до умов оплати праці встановлених у трудових договорах.

З повагою
заступник Міністра                      Любомира Мандзій

Джерело: http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/71997/