ПЛАСТ

Посібник пластового юнацтва   http://proba.plast.te.ua/category/responsibilities/

10 причин, чому варто віддати дитину до Пласту   https://docs.google.com/document/d/1ct94uH_FgDG60qrGpAsF1Y9AORd5SwDji7OTKzef2BM/edit?usp=sharing


Скоб, друзі 17-19 вересня був фестиваль водного туризму. Було дуже холодно, мокро і сиро, але ми впорались і зайняли найкращі місця. Всім дякую за увагу і участь.


 20.02 2021

Сьогодні у Покровському соборі пластуни урочисто посвятили прапор юнацього 33-го куреня імені Уласа Самчука.🙏
👍Дата вибрана не випадково – саме сьогодні день народження покровителя цих юнаків. На посвяту зібралося близько 60 членів національної скаутської організації “Пласт”.
👍Під час церемонії юнаки урочисто склали присягу на вірність ідеям та цілям організації. Вони зобовязалися берегти та поважати стяг, який уособлює високі ідеали Пласту.
‼️ Посвята є важливим кроком у розвитку куреню та скаутингу на Рівненщині загалом.
👉Як це було – дивіться на фото за посиланням:  https://www.facebook.com/rivnecouncil/photos/pcb.1112154719247070/1112153239247218/

 


09.02.2020. Святкували карантин як могли…?
КЗТХ -2 відбулось на пластовій оселі “Слава” та закінчилось незабутнім вимаршем до пам’ятного хреста Клима Савура.
За ці три дні ми активно відпочили, провели необхідні наради, запланували багато чого наперід, а саме головне – знову довели собі , що ми супер команда, яка здатна вирішувати поставлені завдання незважаючи ні на що…⚜️
Виношу подяку всьому КВ куреня, а особливо Roman Sietkin , якби не ти то табір був би кислим))
Все буде Пласт! 

О. Ясвильчук


7 грудня 2019 року Божого, наш курінь Ніла Хасевича провів першу КіберСпарту в приміщенні Великоомелянського НВК “школа- гімназія”, за що дякуємо її директору Літвінчук Ірині Григорівні. Основною дисципліною виступив СS-1.6, а допоміжними решта настільних ігор, тому кожен знайшов тут переможця в собі. Також дякуємо за поміч подрузі Юлії. Загалом дебют заходу вдався і було дуже фаново, тому надіємось що традиція приживеться і на другий рік добавиться ще декількома дисциплінами.

Дякую усім причетним! СКОБ!                                                                                                              О. Ясвильчук

 


15 .10. 2019 Пластовий  центр  смт. Клевань

Рада куреня та відзначення Дня  Захисника та Покрови

                ” А тут ми вже сильніші, нас більше. Багато з ким було подолано чимало труднощів, щоб  дійти   до  мети. Тут ми несемо тягарі й проблеми один одного, радіємо один за одного  й розділяємо    гіркоту невдач. Помиляйся. Та не здавайся!!!”

Друг Роман


Новаки з осередку Велика Омеляна цікаво та весело провели у Волошках три незабутніх дні на таборуванні”Орлині Крила”, де нашим новакам пов’язали жовті хустини. Дуже дякуємо всім за організацію та класно проведений час.


107 років тому перші пластуни склали присягу на Вірність Богу та Україні, і сьогодні ми стали до їхнього шляху: продовжуємо  плекати славні традиції Пласту у вихованні молодого покоління українців. Цьогоріч свято відбувалось у  Клевані. Окрім ювілею пластуни нашої округи відзначили в цей день засновника Пласту в Клевані в 20 -х роках минулого століття Івана Оболонського. Після урочистої ходи відкрили пам’ятну дошку Івану Оболонському, а далі був святковий квест. Також, в цей день, відбулось одне з найбільших заприсяжень. Присягу склали 16 юнаків та юначок.


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман став членом Пластприяту

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман став членом Пластприяту. Це перший глава уряду України, який наважився на такий крок (в країнах ЄС, то нормальна практика давно). Цереморіал вручення фіолетової хустки Пластприяту відбувся в рамках знайомства прем’єра з проектом розвитку Пласту на базі шкіл Рівненського району, який реалізовується за підтримки районної ради і районного відділу освіти (всім причетним велика подяка!).

Сьогоднішній день увійде в історію Пласту, бо віднині всі три ключові особи в країні одночасно є приятелями Пласту — спікер парламенту (з 2017), Президент (з 2018) і Прем’єр-міністр (з 2019).

СКОБ!

21.12.2018 Рівненська обласна адміністрація


17.11.2018, НСОУ Пласт станиці Омеляна (Дикі Сови), – Пуц Дмитро, вихованець Рівненської паланки – Олександр Пюро, Вячечлав Гордієнко разом із студентами Рівненської духовної семінарії – Шеменда Іван та Ростислав, Очич Валентин організувалися в спільну футбольну команду щоб взяти участь у мінічемпіонаті небайдужих до людського горя людей. Так, спільною завзятістю робити добре та благе діло, ми провели товаристську зустріч з іншими командами, допомагаючи боротися за життя тяжкохворому Дмитрику. На спортивну подію прибула й мама хворого Дмитра, вона щиро подякувала усім присутнім за посильну допомогу в опіці над сином, її материнське слово вдячності переповнювало серця усіх, хто сьогодні просто грав, але, для неї, подавав надію на врятування найдорожчого, що може мати людина в житті – дитини. День свого тезоіменитства святкував на майданчику й о. Віталій Поровчук, – голкіпер нашої збірної, у підсумку – кращий з усіх команд. Нехай турбота, небайдужість, співчуття та проявлена любов усіх повернеться кожному сторицею, а праве діло зароджується та процвітає в молодих серцях юнаків


Вітаємо дівчат Диких Сов зі вступом в курінь під числом 20


Скоб, і знову ми – Дикі Сови, взяли участь у спартакіаді станиці Корнин, що була проведена на честь вшанування пам’яті місцевого молодого загиблого бійця Романа. Ми знову на щиті, сьогодні перемогла молода пам’ять про побратима, що ще, ніби вчора був з нами, а сьогодні вже у вічності. Пам’ятаймо своє, пам’ятаймо вічне, цінуймо життя у всій його красі. Роман віддав найдорожче, щоб сьогодні ми – наступне покоління віддало від себе все, щоб подібні війни ніколи не відбувалися в ненці Україні, спи спокійно, вічна тобі пам’ять і подяка. Перемога цього разу далася нам не легко, адже учасників було понад 200. Проте футбол – 1 місце, теніс – 2місце. Сьогодні не було переможених, сьогодні усі – переможці, адже отримали масу задоволення від побратимського спілкування, єдності та нагород, – Червінко Максим- 4 відзначення, Семенчук Вікторія – 4 відзначення. Вітаю відзначених пластунів із високим досягненням, дякую за свідому, хорошу Пластову поставу, а Пластприяту (батькам) велика вдячність за їхніх дітей. Всім учасникам змагу – АКСІОС! На честь загиблому герою тричі слава!!!


Вітаємо Семенчук Вікторію з новим досягненням –

 набуттям найменування Пластунки-Учасниці

та прийняття Пластової присяги

Пишаємось тобою!


 Пластуни – в дії  (2017-2018 н. р.)

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21 березня 2016 року №294 «Про деякі питання підтримки пластового (скаутського) руху в Україні», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року №641, на виконання заходів Програми розвитку пластового руху в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Рівненського району на 2016-2020 роки, затверджену рішенням Рівненської районної ради від 16 червня 2016 року № 156 та схвалену розпорядженням голови Рівненської районної державної адміністрації від 16 травня 2016 року № 208, наказу відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації від 08 лютого 2016 року № 56 «Про впровадження пластової методики у навчальних закладах району»,  та з метою національно-патріотичного виховання та самовиховання учнівської молоді на засадах християнської моралі, підтримки інтересів і талантів учнівської молоді у закладі  організовано  пластовий гурток «Дикі сови» (юнаки), яким керує Сєткін Р.М.

Керівник гуртка упродовж  2017-2018 навчального року брав участь у навчанні членів пластового руху на базі Рівненського районного Центру дитячої та юнацької творчості.

Продовжено роботу і з юначками, з  якими займається на громадських засадах волонтер Харчос Ю. 13 жовтня юні пластунки “Сови” підготували інсталяцію на лінійку до 75 річниці утворення УПА.

Пластуни закладу брали участь у районних пластових заходах:

–  12 жовтня 2017 року  виступали з  концертом до Дня захисника Вітчизни  у Рівненському військовому госпіталі  (смт. Клевань);

– свято Покрови;

– 02 грудня   у смт.  Квасилів в окружній  Спартакіаді – 2017  вибороли І місце з футболу та настільного тенісу;

– 06 грудня брали участь у концерті до Дня Збройних сил України, на який було запрошено учасників АТО, які проживають у с. В.Омеляна та с. Вересневе;

– 19 грудня – участь у заході “Зимові стежки – 3”,  пластова оселя Волошки;

– акція «Намалюй та передай тризуб захиснику Вітчизни», пластова оселя Волошки ( упродовж грудня);

–  гутірка  «В.М.Чорновіл: дух, що тіло рве до бою»;

–  24 грудня  організовано відвідини  резиденції св. Миколая на базі пластової оселі с. Волошки (60 учнів 1-4 класів).

– передача  Вифлиємського вогню;

– 24 січня участь у проекті “Люби Україну”;

– 03 лютого – змаг «Пам’ять про Крути», пластова оселя Волошки;

– 17 лютого –  (мандрівка) та відзначення дня пам’яті Уласа Самчука, пластова оселя Волошки;

– 17-18 лютого – свято Масниці, пластова оселя Волошки;

– 20 лютого – вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, м. Рівне;

– 10 березня – челендж  «Єднаймо душі словом Кобзаря»;

– 14 березня – 12 точка здорового способу життя, пластова оселя Волошки;

– 28 березня – участь у змазі з орієнтування на базі станції туристів м. Рівне;

– 10 квітня – вшанування героїв Гурб (Повстанські могили), урочище Гурби, Здолбунівський район;

– 12 квітня – «День першої Пластової присяги», м. Рівне;

– 7 травня – проект “Допоможи ближньому”, с. В. Омеляна;

– 8 травня -мітинг-реквієм до Дня пам’яті та примирення;

– 18-21 травня –  свято весни “Легенди Горині”, с. Річиця, Гощанський район;

– 31 травня-  День Пластуна у пришкільному таборі відпочинку з денним перебуванням «Паросток», с. В. Омеляна;

–  31 травня – упорядкування пластової оселі Волошки у підготовці до новацьких таборів;

– 03 червня –  вишкіл таборового новацтва, пластова  оселя Волошки.

– 04 червня –  пластовий день (вишкіл для новаків), санаторій «Червона Калина».

08-09 червня – екскурсія  «Козацькі могили», таборування «Стежками Берестецької битви»;

23-липня – 01 серпня – мандрівний історично-пошуковий табір “Заграва. Шляхами УПА”

За  2017-2018 навчальний рік  5 пластунів гуртка «Дикі сови», а саме: Матвійчук Михайло, Шерстюк Олександр, Червінко Максим, Карпук Юрій, Семенчук Вікторія здобули необхідні вмілості та навики для складання проби нуль (прихильника).

У пластову домівку придбано 2 намети, 5 спимішків, 5 карематів, гітару, 3 компаси, геодезичні карти, шахи, линви, карабіни для линв, лупи, казан, 2 штик-лопати, сокиру, палиці, настільні ігри. Також облаштовано пластунську книжкову полицю (методична література, співаники, збірки матеріалів для здачі проб, книги вмілостей,  книга гуртка, книги з історії пласту тощо). Узагальнено та систематизовано матеріали для роботи пластового гуртка у начальному закладі,  на основі яких укладено збірку матеріалів «Діяльність пластового гуртка у загальноосвітньому навчальному закладі».

Усі пластуни гуртка мають повний однострій.Пластове юнацтво нашого освітнього закладу на честь 100-ї річниці вшанування пам’яті полеглих у бою під Крутами започатковують#ILoveUkraineChallenge# і закликають долучитися усіх небайдужих!!!
Перші, кому “Сови” кинули виклик – Пластуни Дядьковицького опорного закладу “школа-сад”.
СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

https://www.youtube.com/watch?v=OlfWGylrGVg&feature=share