Поради учням

10 простих способів як справлятися зі стресом https://drive.google.com/file/d/1VJIzRkLi7DVsujaWmUwoqA468t6e9Wsc/view?usp=sharing


5 ІДЕЙ ЧИМ ЗАЙНЯТИСЬ ВДОМА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: https://drive.google.com/file/d/17goSGn9ty6BtE7hmBJ6msEqZ418IP3KC/view?usp=sharing


Поради учням

Твій вибір, твоя відповідальність…
За свої сьогоднішні вчинки ти відповідатимеш у майбутньому.
Ти хотів би бути активним творцем свого майбутнього чи пливти за течією чужих планів і дій?
Усвідомлення відповідальності за власне життя починається з уміння приймати відповідальне рішення,робити власний вибір.
«Якщо не я,то хто ж?
Якщо не зараз,то коли?
Якщо я не для себе,
То хто ж для мене?»
(Гігель)
А чи знаєш ти, що?..
 Існують цінності абсолютні, вічні (віра, надія, любов), моральні, національні, громадянські, сімейні, цінності особистого життя.
 Наші духовні цінності впливають на те, як ми витрачаємо власний час, та на наш життєвий вибір.
 Духовні цінності випливають з переконань людини та особистого ставлення. Вони визначають бажаний кінцевий результат (мету), або ж засіб досягнення мети.
 Якщо поводитися відповідно до визначеної мети, то досягти її можна значно швидше.
 Сформувати цілісний характер можна за умови правильного вибору.
 Усі видатні люди, як і ти сам, стикалися зі складними проблемами, і все ж, зберігаючи особисту цілісність, спираючись на моральні цінності, долаючи неприємності, змогли залишити свій слід на віки.
 У тобі закладено достатньо можливостей, щоб стати відомою людиною; твоя доля у твоїх руках.
 Дії і вчинки людини, внаслідок яких виникає загроза її життю і здоров’ю, називаються ризикованою поведінкою, а ситуація, в яку потрапляє людина, – ситуацією ризику.
 Знаючи, що таке ризикована поведінка, відповідальність, моральність, позитивний і негативний вплив середовища, прагнення до зміни, уміння знаходити аргументи «За» і «Проти», ти зможеш подолати проблеми, зробити правильний вибір, зумієш допомогти і своїм друзям.
 Відповідати за власні дії, вчинки називається відповідальністю.
 Життя і здоров’я людини – найвищі цінності. Ніхто не має права позбавляти людину життя.
 Розуміючи цінність людського життя, хотілося б, щоб ти був готовим закласти в собі зерна любові і добра.
 Рівень моральності надзвичайно впливає на становлення зрілої особистості, яка поважає не лише себе, а й навколишніх людей. Самоповага також пов’язана з моральністю та її розвитком.
Людина повинна усвідомлювати свої щоденні вчинки.
Інформація для роздумів

Чому я маю бути хорошим?
Це запитання неодноразово виникає в кожного. Чому я не можу жити так, як мені того хочеться? Та просто тому, що бути хорошим – означає бути ЛЮДИНОЮ. І якщо ми раптом обираємо інший шлях, то рано чи пізно нам доведеться зіткнутися з наслідками власного вибору.
 Бути хорошим – не означає думати лише про себе. Це означає – приймати людей такими, якими вони є, вміти пробачати, бути чесним, любити і допомагати іншим, співпереживати і проявляти милосердя.
 Моральність – це правила, які визначають поведінку, духовні і душевні якості, які необхідні людині в суспільному житті, а також виконання цих правил. Моральність включає в себе усі норми і принципи, які формують твою особистість і визначають, якою людиною ти станеш.
 Чи запитував ти себе, якою особистістю ти хочеш стати? Ти прагнеш будувати своє життя на зразок тієї людини, якою захоплюєшся? Ти схильний наслідувати свого кумира? Це – твій вибір.
 Вибір, який ти робиш, суттєво впливає на твій характер. Твої успіхи в житті значною мірою будуть визначатися твоїм моральним вибором.
 Головне завдання, яке стоїть перед тобою, – зрозуміти себе і вибрати головні орієнтири, шлях, яким ітимеш протягом усього життя.
 Кожна людина прагне мати свій ідеал. Коли в людини є любов, здоров’я, цілісність життя, ідеал, – все буде досягнуте і можливе. Без цього життя людини пусте і нецікаве.
 Найважливішим для людини є творення власного «Я», стосунки з іншими людьми.
 Задумайся будь ласка, чи є в тебе недоліки? Ти їх не хочеш визнавати? Чи ти їх знайшов у себе і почав переживати? Не сумуй! Доки в тебе є недоліки, завжди існує можливість змінюватися і вдосконалюватися.
 Перш ніж стати на шлях внутрішніх змін, задай собі запитання: а чи потрібно мені змінюватися? Чи влаштовує тебе те, яким ти є зараз?
У кожного з нас є приховані можливості, прагнення рости, відрізнятися від інших. Для цього треба позбутися тих звичок, думок і умовностей, які заважають стати самим собою і не дають можливості проявитися власному «Я».
 Найважливіше, що ти можеш у своєму житті, – це творення самого себе. Щоб стати по справжньому дорослою людиною, необхідно мати багато ідей, проявляти творчість, бути мужнім, твердо і грамотно приймати рішення, любити людей.
 Змінюючись, ти ніби заново створюєш себе. Тож вдалих тобі змін! Вдалого тобі творення!


Інформація для роздумів

 

  • Чому я маю бути хорошим?

Це запитання неодноразово виникає в кожного. Чому я не можу жити так, як мені того хочеться? Та просто тому, що бути хорошим – означає бути ЛЮДИНОЮ. І якщо ми раптом обираємо інший шлях, то рано чи пізно нам доведеться зіткнутися з наслідками власного вибору.

  • Бути хорошим – не означає думати лише про себе. Це означає – приймати людей такими, якими вони є, вміти пробачати, бути чесним, любити і допомагати іншим, співпереживати і проявляти милосердя.
  • Моральність – це правила, які визначають поведінку, духовні і душевні якості, які необхідні людині в суспільному житті, а також виконання цих правил. Моральність включає в себе усі норми і принципи, які формують твою особистість і визначають, якою людиною ти станеш.
  • Чи запитував ти себе, якою особистістю ти хочеш стати? Ти прагнеш будувати своє життя на зразок тієї людини, якою захоплюєшся? Ти схильний наслідувати свого кумира? Це – твій вибір.
  • Вибір, який ти робиш, суттєво впливає на твій характер. Твої успіхи в житті значною мірою будуть визначатися твоїм моральним вибором.
  • Головне завдання, яке стоїть перед тобою, – зрозуміти себе і вибрати головні орієнтири, шлях, яким ітимеш протягом усього життя.
  • Кожна людина прагне мати свій ідеал. Коли в людини є любов, здоров’я, цілісність життя, ідеал, – все буде досягнуте і можливе. Без цього життя людини пусте і нецікаве.
  • Найважливішим для людини є творення власного «Я», стосунки з іншими людьми.
  • Задумайся будь ласка, чи є в тебе недоліки? Ти їх не хочеш визнавати? Чи ти їх знайшов у себе і почав переживати? Не сумуй! Доки в тебе є недоліки, завжди існує можливість змінюватися і вдосконалюватися.
  • Перш ніж стати на шлях внутрішніх змін, задай собі запитання: а чи потрібно мені змінюватися? Чи влаштовує тебе те, яким ти є зараз?

У кожного з нас є приховані можливості, прагнення рости, відрізнятися від інших. Для цього треба позбутися тих звичок, думок і умовностей, які заважають стати самим собою і не дають можливості проявитися власному «Я».

  • Найважливіше, що ти можеш у своєму житті, – це творення самого себе. Щоб стати по справжньому дорослою людиною, необхідно мати багато ідей, проявляти творчість, бути мужнім, твердо і грамотно приймати рішення, любити людей.
  • Змінюючись, ти ніби заново створюєш себе. Тож вдалих тобі змін! Вдалого тобі творення!