ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти   Великоомелянського ліцею

 

І. Загальні правила

1.1. Здобувачі освіти зараховуються до школи на підставі заяви батьків, особової справа, документи про освіту.

1.2. Кожен здобувач освіти навчається в школі згідно із наказом по школі в закріпленому класі. Вільний перехід з класу в клас для навчання заборонений.

1.3. Навчальні заняття починаються відповідно до розкладу, затвердженого директором школи. Кожен здобувач освіти повинен приходити в школу за        15 хвилин до початку занять і вийти з будівлі школи протягом 15 хвилин після закінчення останнього уроку.

1.4. До початку уроків і між ними здобувачі освіти повинні знаходитися в навчальних приміщеннях будівлі школи.

1.5. Під час освітнього процесу порядок у ліцеї забезпечує черговий клас на чолі з черговим вчителем і черговим адміністратором. Виконання їх вимог обов’язкове для всіх здобувачів освіти.

1.6. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку для вільного спілкування суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Дозволяється використовувати мобільний телефон виключно для заходів освітнього процесу.

1.7. Пропуски здобувачем освіти навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами. У разі пропуску занять до 10-ти днів здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або заяву від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

1.8. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території ліцею, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

1.9. Здобувачі освіти закладу зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

1.10. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.11. Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.

ІІ. Поведінка здобувачів освіти на уроках

2.1. Здобувачі освіти повинні приходити в ліцей з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити й інше навчальне приладдя приладдя, згідно із розкладом.

2.2. Урок проходить під керівництвом учителя. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати його вимоги. Учитель не повинен витрачати час уроку на дисциплінарні питання. Про здобувачів освіти, які заважають проходженню освітнього процесу, педагог повідомляє класному керівнику або подає доповідну записку черговому адміністратору, які проводять профілактичну роботу, повідомляють про порушення  батькам.

2.3. Здобувач освіти, який з’явився в клас після дзвоника, зобов’язаний подати щоденник учителю для відповідної помітки.

2.4. На уроці здобувачі освіти повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними, дотримувати морально-правових і етичних норм у міжособистісному спілкуванні: якщо необхідно звернутися до вчителя, підняти руку; коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж; виходити з кабінету можна тільки після дзвінка й з дозволу вчителя; використовувати навчальний час для виконання завдання та не відволікатися розмовами, своєчасно і якісно виконувати доручену справу.

2.5. За кожним здобувачем освіти класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце.

2.6. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свій погляд і переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

2.7. На уроки фізкультури здобувачі освіти з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.

2.8. Підручники мають бути акуратно обгорнутими. У них не можна загинати й виривати сторінки, робити підкреслення тощо. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.9. Зошити здобувачі освіти ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

2.10. Кожен здобувач освіти 2-11-х класів має щоденник єдиного зразка, у якому охайно синім чорнилом ведуться відповідні записи.

2.11. У разі порушення дисципліни здобувачем освіти класний керівник інформує його батьків. Після неодноразового порушення   дисципліни до школи викликаються батьки та впроваджуються  відповідні дії, встановлені законодавством.

2.12. Здобувачам освіти  не дозволяється самовільно залишати школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.

2.13. У разі захворювання здобувач  освіти  відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора й тільки потім залишає ліцей.

2.14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач освіти не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику тощо.

2.15. Зі школи здобувачі освіти виходять спокійно, дотримуючись порядку.

ІІІ. Поведінка здобувачі освіти під час перерв

3.1. Під час перерви здобувачі освіти 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

3.2. Особливо уважними треба бути під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази й жести.

3.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі дозволяється тільки у шкільній їдальні.

ІV. Вимоги безпеки під час освітнього процесу

4.1. Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань, кожен здобувач  освіти повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:

4.1.1. Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин.

4.1.2. Не висовуватися з вікон шкільної будівлі.

4.1.3. Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру.

4.1.4. Не торкатися мокрими руками електричних приладів, що знаходяться в будівлі ліцею,   шкільному дворі.

4.1.5.До і після початку занять, під час перерв не бігати в приміщенні ліцею та пришкільній території.

4.1.6.Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які визначив учитель.

4.2. Категорично заборонено приносити в школу й використовувати будь-яким способом зброю, у т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики й інші одурманюючі засоби та отрути.

4.3. При створенні конфліктної ситуації під час освітнього процесу  категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації школи.

4.4. Забороняється без дозволу співробітників закладу знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів та інших предметів, що представляють небезпеку для здоров’я і життя.

4.5. Освітлення школи – електричне. Включати в мережу  електроприлади дозволено тільки співробітникам школи за допомогою справних з’єднань. Самовільна експлуатація здобувачами освіти електронагрівальних приладів й електроустаткування категорично заборонена.

4.6. При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування негайно треба повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи.

4.7. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі школи або шкільному дворі, здобувачі освіти зобов’язані повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!

4.8. Якщо здобувач освіти став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі закладу чи шкільному дворі з учнями або працівниками школи, він зобов’язаний надати посильну першу допомогу, оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що знаходиться в ліцеї, узяти участь у розслідуванні нещасного випадку.

  1. Поведінка здобувача освіти поза школою

5.1. Здобувач освіти школи зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках. Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність.

5.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

5.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в громадському транспорті, місцях.

5.4. Дбайливо ставитися до природи.

5.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.

5.6. Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

5.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки  тощо для учнів        9-11-х класів дозволяються до 22 години.

VІ. Вимоги до зовнішнього вигляду

6.1. Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє йому реалізувати свою індивідуальність і неповторність.

6.2. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до школи чистим та охайно вдягненим.

6.3. Здобувачі освіти не повинні носити прикраси, які заважають їм і відволікають увагу на уроці.

6.4. Під час перебування в ліцеї забороняється користуватися косметикою.

6.5. На уроки фізкультури й  заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі.

6.6. На уроках трудового навчання здобувачі освіти повинні бути у спецодязі (халат – хлопці, косинка, фартух – дівчата).

6.7. На трудові справи здобувачі освіти приходять у робочому одязі.

VІІ. Здобувачі освіти мають право:

– на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

– на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою навчального закладу;

– на доступ до інформації з усіх галузей знань;

– брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

– брати участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу;

– брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів;

– брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

– на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;

– на безпечні й нешкідливі умови навчання, виховання та праці;

– на відпочинок під час перерв, у неділю, святкові та канікулярні дні.

VІІІ. Здобувачі освіти зобов’язані:

– оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

– дотримуватися вимог Статуту, Правил внутрішнього розпорядку;

– бережливо ставитись до державного, громадського й особистого майна;

– дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

– брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

– дотримуватися правил особистої гігієни;

– піклуватися про  здоров’я та безпеку свого життя та однокласників;

– дотримуватись чистоти й порядку в приміщенні та на території закладу;

– діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь та авторитет установи;

– дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників ліцею, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства);

– дотримуватися ділового стилю одягу;

– займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.

 

Правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти закладу.