#вступ2024
Ваш ключ до НМТ 2024: дати, персональний кабінет, демонстраційні тести, мотиваційний лист ⇒https://osvitoria.media/experience/vash-klyuch-do-nmt-2024-daty-personalnyj-kabinet-demonstratsijni-testy-motyvatsijnyj-lyst/?fbclid=IwAR0LJaAKgaYDi41WhYziTQLQyk5fsUZd2S8Jba-aCEKDNQdnhwipJYhGX78
Демонстраційний варіант НМТ–2024 вже доступний для складання!
Відсьогодні цьогорічні вступники та всі охочі можуть перевірити знання та скласти демонстраційний варіант мультипредметного тесту. Покликання на тести з різних предметів: https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+demo_nmt-2024+2024_02/about?fbclid=IwAR1bgYEwx_FuOfcQkKENsSjdsJnOV8idJmI4IgCga3B5yeHwLo_txgi16PM
Наприкінці завдань ви знайдете правильні відповіді для самоперевірки. У розділі «Прогрес» зможете переглянути, скільки тестових балів удалося набрати, у яких завданнях припустилися помилок і що варто доопрацювати.
НАБУВ ЧИННОСТІ
Підготовка до вступної кампанії 2024 триває!
МОН затвердило, що цьогоріч національний мультипредметний тест проведуть з 14 травня до 19 липня. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів, три з яких визначено, а один — на вибір.
Скільки триватиме тестування та серед яких предметів можна буде обрати, — читайте в роз’ясненні.
Національний мультипредметний тест (НМТ) проводитимуть з 14 травня до 19 липня.
ОНОВЛЕННЯ:
У коментарі Міністерства освіти і науки зазначили, що з 14 травня НМТ складатимуть випускники минулих років. А цьогорічні випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест після завершення навчального року, тож матимуть можливість отримати повний обсяг знань, передбачений навчальними програмами.
Про це повідомляє МОН.
Учасники складатимуть іспит із чотирьох предметів, з яких три визначено (українська мова, математика, історія України) та один – на вибір. Обрати можна буде з таких предметів:
- українська література;
- англійська мова;
- іспанська мова;
- німецька мова;
- французька мова;
- біологія;
- географія;
- фізика;
- хімія.
Вступники проходитимуть тест протягом одного дня в два етапи, кожен з яких триватиме по дві години. На першому етапі учасників тестуватимуть з української мови і математики, на другому – з історії України та вибіркового предмета. Між етапами передбачено перерву 20 хвилин.
- НМТ-2024: затверджено характеристики предметних тестів
- НМТ-2024. Важливі нововведення: дати, умови, головні моменти
У 2024 році перелік предметів НМТ за вибором учасника буде розширений
Перелік предметів НМТ на вибір доповниться українською літературою та географією
https://osvita.ua/test/90092/?fbclid=IwAR3taPLDgde9MdXfFWUxXorTST7kQXxoqjRylausMPdugLEgUmSMxSiuIEA
НМТ: затверджено характеристики предметних тестів https://vseosvita.ua/news/nmt-zatverdzheno-kharakterystyky-predmetnykh-testiv-86917.html
З 3 квітня розпочинається реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті, що триватиме вона до 3 травня.
Для реєстрації на НМТ необхідно виконати наступні дії:
- створити кабінет на вебсайті УЦОЯО;
- унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
- завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
- сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.
Для реєстрації слід підготувати такі документи:
- паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
- документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
- документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
Також можуть знадобитися копії:
- свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
- медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
- нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
- документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
- документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.
Важливо! Кожна копія документа повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.
Під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.
В УЦОЯО наголошують, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.
Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:
- назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
- населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
- потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.
Інформація щодо Сертифіката учасника тестування
ЧИ ПОТРІБНИЙ ВСТУПНИКОВІ СЕРТИФІКАТ УЧАСНИКА ЗНО
Замість традиційного ЗНО для вступу на бакалаврат цього року заплановано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ). Щоб узяти участь у цьому тестуванні, потрібно до 9 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Найважливіший документ учасника/учасниці традиційного ЗНО ー Сертифікат учасника ЗНО (документ із його/її фотокарткою і переліком предметів, вибраних для складання). Для участі в НМТ цей документ не потрібен, однак для комунікації з учасниками (підтвердження бажання взяти участь у тестуванні, вибір очікуваного міста перебування на час тестування тощо) буде використано Інформаційну сторінку учасника ЗНО. Доступ до неї здійснюється за номером та PIN-кодом, зазначеними в сертифікаті.
Тим, хто вже має сертифікат, потрібно обов’язково занотувати його номер і PIN-код, аби надалі використовувати їх для входу на свою Інформаційну сторінку.
Якщо ж ви зареєструвалися для проходження тестування, однак не маєте ані сертифіката, ані інформації щодо його номера і PIN-коду, не хвилюйтеся: невдовзі ми повідомимо вам, як дізнатися дані для входу на свою Інформаційну сторінку.
24 березня 2022 року, ВРУ ухвалила законопроєкт №7132, який дозволяє одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів і складання ДПА, про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
«Держава, у першу чергу, висловила довіру педагогам, які в цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації.Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році.Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом», – зазначив Сергій Шкарлет.
Міністр також наголосив, що завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн-процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.
Сергій Шкарлет підкреслив, що заклади освіти мають докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.
Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році. Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом він буде презентований.
Нагадаємо, Сергій Шкарлет повідомив про завершення навчального року в умовах воєнного стану.
Докладніше про особливості ЗНО/ДПА-2022 ‒ на YouTube-каналі УЦОЯОhttps://bit.ly/3GmHc6s і в Путівнику учасника ЗНО https://bit.ly/3gay75N
ПОРЯДОК
проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0118-17#n655
Інформаційне забезпечення PR-кампанії процедур ЗНО-2022 та моніторингових досліджень якості освіти від РОІППО https://docs.google.com/document/d/1cDPH0l_oI9KutSrFDFIwhTIb__mXaDBd/edit?usp=sharing&ouid=114118541554477017279&rtpof=true&sd=true
У 2022 році кожен зареєстрований учасник зможе і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного чи двох навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс)
Докладніше про особливості ЗНО/ДПА-2022 ‒ на YouTube-каналі УЦОЯОhttps://bit.ly/3GmHc6sі в Путівнику учасника ЗНО https://bit.ly/3gay75N.
Реєстрація на ЗНО стартує 1 лютого. Які предмети обрати? http://osvita.ua/test/84977/?fbclid=IwAR0rdhNTNlmz4tmS6H6XUsTczhDW5-2jxAhO5P3HAFvkoBfap0NyB5SJiNk
ЗНО-2022: НА ЩО ВАРТО ЗВАЖАТИ, ГОТУЮЧИСЬ ДО ТЕСТУВАННЯ:
Що відомо про ЗНО 2022 року?
Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість – за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.
Ці учасники мають обов’язково скласти:
- українську мову або українську мову і літературу (субтест “атестаційні завдання”);
- математику;
- історію України або іноземну мову (на вибір учасника);
- ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.
У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.
За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”) та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту “Атестаційні завдання” для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав” у межах цього субтесту).
За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг “склав / не склав”;
Джерело: https://lv.testportal.gov.ua/index.php/577-shcho-vidomo-pro-zno-2022-roku
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗНО-2022
(інформацію надано відповідно до чинних нормативних документів і може бути змінено та/або доповнено в залежності від унесення змін до нормативної бази)
Інформаційні матеріали |
|
||||
Основні нормативні документи |
Порядокпроведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.НаказМіністерства освіти і науки України від 05.05.2021 № 498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти». |
||||
Учасники ЗНО |
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог. |
||||
Предмети ЗНО |
Зовнішнє оцінювання у 2022 році налічуватиме 13 тестувань: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту)*, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.* ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються. |
||||
Програми ЗНО |
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмамЗНО, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 року №1513.Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами. |
||||
Терміни проведення ЗНО-2022 |
ЗНО-2022 проводитиметься з 23 травня до 15 липня |
||||
Можлива кількість тестувань для учасників |
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.* Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. |
||||
ЗНО&ДПА |
Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:– українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);– математика* (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));– історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;– один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).* Здобувач освіти може вибрати для проходження ЗНО математику, за умови якщо він вивчав цей навчальний предмет на профільному рівні і потребує встановлення результату зовнішнього оцінювання з нього за шкалою 1 – 12 балів (оцінки за ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти) та/або потребує встановлення з нього результату ЗНО за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів, який використовується під час конкурсного відбору для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти (результат за шкалою 100 – 200 балів), про що має зазначити під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні. |
||||
Особливості ДПА з іноземних мов та математики |
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту. |
||||
Підготовка до ЗНО |
Докладніше… |
||||
Процедура та особливості
|
Процедура визначення результатів. Докладніше…1. Результати зовнішнього оцінювання осіб, які складатимуть ДПА:
– ті учасники / учасниці, які вказали під час реєстрації для участі в ЗНО-2022 на необхідність визначення такого результату для предметів, із яких вони складатимуть ДПА;– усі учасники / учасниці, які під час реєстрації на ЗНО-2022 обрали предмети тестування, із яких вони не складатимуть ДПА.Зверніть увагу! Результат ЗНО за шкалою 100-200 балів за виконання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) не встановлюється!2. Результати ЗНО інших категорій осіб:
|
||||
Процедура проходження ЗНО |
Докладніше… |
||||
Додаткова сесія ЗНО |
Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія.Особливості подання документів для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії визначають Умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання, що розробляє та затверджує УЦОЯО.Подання особами документів для участі в додатковій сесії може здійснюватися в основний період реєстрації (перереєстрації), додатковий період, а також під час проведення основної сесії зовнішнього оцінювання. Докладніше… |