Пілотуємо НУШ

 Сайт  http://nus.org.ua/media/nush-struktura-novoyi-ukrayinskoyi-shkoly/


Mетодичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у школах на 2024-2025 навчальний рік 

Міністерство освіти і науки України опублікувало Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Вони доступні за покликанням.

У документі є рекомендації для викладання в початкових класах, а також у 5–11 класах з предметів та інтегрованих курсів таких освітніх галузей:

  • Мовно-літературної
  • Математичної
  • Природничої
  • Соціальної і здоровʼязбережувальної
  • Громадянської та історичної
  • Технологічної
  • Інформатичної
  • Мистецької
  • Фізичної культури

Додатково винесено рекомендації для викладання іноземних мов і «Захисту України».

Насамперед у рекомендаціях розʼяснено зміни до Типової освітньої програми для 5–9 класів. Наголошено, що заклад освіти може збільшувати мінімальну кількість годин, визначену типовим навчальним планом на навчальний предмет / інтегрований курс. Більше про зміни до програми читайте за покликанням, а також дивіться запис вебінару.

Для вчителів громадянської освіти, які викладають у 6 і 7 класах, запропоновано два способи, як реалізувати цей освітній компонент:

  1. Інтегрувати питання громадянської освіти в курс історії України (у 6 класі в програму інтегрованого курсу історії; у 7 класі в програму курсу історії України), відобразивши це в навчальній програмі, яку затверджує педагогічна рада закладу освіти (додаючи визначені для громадянської освіти години до історії України або інтегрованого курсу). Питання громадянської освіти, які можна інтегрувати в курс історії України / інтегрований курс історії наведено в Додатку 7.1 до рекомендацій.
  2. Упровадити курс громадянської освіти в другому семестрі, керуючись тим, що Типовою освітньою програмою рекомендовано навчальні предмети та курси з навчальним навантаженням 0,5 години на тиждень вивчати впродовж одного семестру (Пояснювальна записка до Типового навчального плану, Додатки 3, 4). Проєкт відповідної модельної навчальної програми на стадії розроблення.

У рекомендаціях до викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів мовно-літературної освітньої галузі наголошено, що вивчення текстів напам’ять не є обовʼязковим. Вимоги робити запис про результати перевірки вивчення учнями творів напам’ять із подальшим виставленням оцінок у журналі також немає.

Окрім того, індивідуальне оцінювання говоріння і читання рекомендовано проводити в межах поточного оцінювання учнівства. Для цих видів діяльності не потрібно відводити окремих уроків, визначати стовпець без дати на сторінці класного журналу.

У початковій освіті передбачено розширення соціокультурного компонента змісту питаннями енергоефективності й енергоетикету, відповідального споживання, зокрема в побуті.

Також у рекомендаціях наголошено, що 22 травня 2024 року сплив п’ятирічний перехідний період для чинного Українського правопису (постанова Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 437). Тому в 2024/2025 навчальному році школи мають обов’язково дотримуватися норм чинного Українського правопису.


Методичні рекомендації для вчителів закладів середньої освіти на 2023-2024 навчальний рік

англійська мова, базова освіта, вчителям, директорам, дистанційна освіта, інформатика, історія, література, математика, НУШ, початкова освіта, старша школа, українська мова

У посібнику педагоги зможуть знайти:

🔸рекомендації щодо вивчення предметів та інтегрованих курсів у 2023-2024 навчальному році;
🔸орієнтовне календарне планування;
🔸 поради з адаптивного тестування;
🔸цифрові додатки.
Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна за посиланням 👇

https://nus.org.ua/news/metodychni-rekomendatsiyi-dlya-vchyteliv-zakladiv-serednoyi-osvity-na-2023-2024-navchalnyj-rik/?fbclid=IwAR0lfvYOmL_G0vtZDBEhTu8ucF4jYv3aWaLyI5og7dw2ydYv69MrM3ynHWo


8 травня набули чинності нові правила прийому до першого класу. Тепер дітей прийматимуть в школу без вступної співбесіди. І прийом документів буде здійснюватися за місцем реєстрації.До чого варто готуватися батькам першокласників? Чи зручний такий варіант зарахування до школи? Яким чином проведуть жеребкування і що чекає тих, хто не потрапляє до обраної школи? З якими проблемами стикнулися навчальні заклади, де рік тому запроваджено пілотну програму?Про це дивіться у програмі "Тема дня".Гості студії – начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти на науки Рівненська обласна державна адміністрація Святослав Сидорук та вчитель 1-В класу Великоомелянського НВК "школа-гімназія" Оксана Прончук.

Gepostet von UA: Рівне am Montag, 21. Mai 2018