Правила безпеки

БУДЬМО ОБАЧНІ…

бо війна не тільки на полі бою… ворожі російські спецслужби намагаються залучати навіть дітей

Ти пам’ятаєш гру Синій кит? Там де «куратори» давали завдання намалювати кита на руці, потім – порізати тіло, й врешті стрибнути з багатоповерхівки.  Це дуже схоже. Тобі дають завдання від найпростішого до складного, й у фіналі смерть. Ну, або тюрма.

Повір, варіантів фіналу лише два, бо спецслужби росії, які завербували тебе, зробили все, щоб захистити себе – їх вкрай складно вирахувати, майже нереально притягнути до відповідальності. Але вирахувати тебе – питання часу. Це відбувається вже за кілька годин після скоєння злочину, інколи потрібно кілька днів чи тижнів. Й за тобою прийдуть. Тебе сто відсотків вирахують. Я говорила з прокурором Олександром Шевченком, він начальник відділу захисту інтересів дітей Харківської обласної прокуратури, каже – майже всі злочини на Харківщині розкриті, а ті, які ще рахуються як не розкриті – це питання короткого проміжку часу.

Тобто не сьогодні – завтра у твої двері постукають співробітники СБУ.

Бо ти шкодиш своїй країні, тим, хто тебе захищає, хто віддає своє життя, щоб ти вчився, гуляв з друзями, ходив в кіно. Ти підриваєш авто військового, який щойно повернувся з окопу, де бився за тебе. Ти підриваєш поліцію, яка під обстрілами збирає уламки авіабомби, якою росіяни хотіли вбити тебе і твоїх рідних. Ти виготовляєш бомбу, просто заради нових кросівок, а ця бомба вбиває людей.

Не переконуй себе, що не робиш нічого поганого. Ти знаєш, що це погано.

Спершу вони попросять тебе зробити щось невинне, приміром, розклеїти оголошення і навіть заплатять кілька сотень гривень. Потім написати якісь образи на ТЦК чи українську владу або зробити фото якогось відділку поліції, або електропідстанції, або військової частини. Й також заплатять. На цьому етапі вони перевіряють чи піддаєшся ти вербуванню. Ти погодився? Все – ти на гачку.

Потім скажуть підкласти бомбу. За це вони обіцятимуть від 1 до 8 тисяч доларів, але нікому ці гроші не заплатили, чуєш? Вони будуть погрожувати тобі або твоїм рідним (пам’ятаєш, як в Синьому киті: «Я знаю твою адресу і телефон твоєї мами»?) Вони можуть бути дружніми й брати «на пацана», або запевняти тебе, що це не бомба. Але знай, там бомба і вона вбиває.

Вона вибухне там, де ти її покладеш і вб’є людей, й, можливо, тебе.

На Харківщині російські спецслужби підірвали підлітка, коли той передавав вибухівку військовому. Обидва загинули. Ти чув про Франківськ? Російські спецслужби підірвали бомбу, яку хлопці виготовили й несли на вокзал. Один загинув, другий – без ніг. Тому, що без ніг ще й загрожує тюрма. Бо це тяжкий злочин, санкція статті  – довічне ув’язнення.

Я не буду тобі брехати, навряд ти сядеш довічно, бо ти дитина, але ти сядеш надовго – це точно.

А там, за ґратами, нікому не подобається.

Я говорила з дітьми, які вчинили теракти й диверсії, вони зараз в СІЗО, в камері.

Знаєш про що вони шкодують? Ну, крім того, що повелися на ворожі спецслужби. Вони шкодують, що не можуть гуляти як раніше.

Ти зможеш там гуляти, але на тюремному подвір’ї. Й не з друзями, а зі співкамерниками, й не скільки хочеш, а не більше двох годин, і ти не зможеш прийти додому, ти повернешся в камеру.

А всі, з ким я говорила, хочуть додому.

Але це неможливо, вони вчинили тяжкі злочини.

То ж, ще раз: якщо ти вже почав співпрацю з російськими спецслужбами, знай – на тебе чекає два фінали – смерть або тюрма.

Але є ще один варіант.

Ти розказуєш про це мамі, татові, вчительці, поліцейському чи  тренеру. І тобі обов’язково допоможуть…


Психологічна служба ДСНС Рівненщини підготувала відеоролик для дітей, де наведені рекомендації як поводитися з виявленими вибухонебезпечними предметами:

https://www.facebook.com/dsns.rivne/videos/4775363472561298

 

 


https://www.facebook.com/100015409236172/videos/766704653853169/

10 правил безпечного користування Інтернетом

Усі ми знаємо прості правила, які дозволяють відносно безпечно користуватися Інтернетом, але не зайвим буде нагадати про них ще раз. Особливо важливо донести цю інформацію до дітей, які лише починають свої мандрівки всесвітньою мережею.

Отже, 10 правил безпечного користування Інтернетом.

1. Використовуйте надійний пароль – комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте – завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп’ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

8. Додавайте “у друзі” тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.